Dobry i niezawodny akumulator samochodowy, to gwarancja spokojnego oraz bezpiecznego użytkowania pojazdu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne znajdziemy nie tylko w różnego rodzaj częściach mechanicznych samochodów, ale również w zakresie takich sprzętów jak akumulator. Coraz nowsze rozwiązania trafiające na rynek, dopasowane są do nowoczesnych samochodów. Warto zapoznać się z aktualną ofertą sklepów stacjonarnych i internetowych takich jak https://www.ucando.pl/k/akumulatory/U1301, aby poznać najnowsze rozwiązania, polecane akumulatory oraz inne innowacyjne części i materiały eksploatacyjne.

Akumulatory samochodowe – najpopularniejsze rodzaje

  • Akumulatory kwasowo-ołowiowe (SLA) – ten rodzaj akumulatorów został opracowany w 1859 roku i ze względu na powszechny dostęp i korzystną cenę są one wciąż bardzo popularne wśród użytkowników zwłaszcza starszych samochodów. Ich nazwa związana jest z ich budową. Pojedyncze ogniwo w tego typu akumulatorze składa się grupy płyt akumulatorowych, złożonych z anod z metalicznego ołowiu, katod z PbO2, oraz elektrolitu będącego 37% wodnym roztworem kwasu siarkowego i dodatków. Większość bezobsługowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych składa się z 6 ogniw, a ich napięcie znamionowe wynosi 12 V.
  • Akumulatory żelowe GEL – w tych akumulatorów wykorzystywane są żelowe elektrolity będące wodnym roztworem kwasu siarkowego, z dodatkiem środka żelującego. Ten rodzaj akumulatorów sprawdza się w pojazdach charakteryzujących się wolnym, ale głębszym poborem prądu, w samochodach z systemem Start-Stop, a także w pojazdach terenowych.
  • Akumulatory Absorbed Glass Mat AGM – ten typ akumulatorów wykonany jest z zastosowaniem płynnego elektrolitu, który zaabsorbowany jest w separatorze wykonanym z maty szklanej. Są one rozwiązaniem optymalnym dla pojazdów, które charakteryzują się szybkim, ale płytkim poborem prądu, związanego z rozruchem silnika.
polecane akumulatory

Nowoczesne wytrzymałe akumulatory EFB, AFB, ECM

Akumulatory EFB – Enhanced Flooded Battery, AFB – Advaced Flooded Battery, ECM – Enhanced Cycling Mat – to grupa akumulatorów charakteryzujących się znacznie wydłużoną wytrzymałością, co jest zasługą ich budowy. Akumulatory z tej grupy charakteryzują się większym rozmiarem zbiornika elektrolitu, dwustronnymi separatorami z mikrowłókien polietylenu i poliestru, oraz płytami ze stopu ołowiu, wapnia i cyny. Są to bardzo wytrzymałe baterie, które sprawdzą się świetnie w pojazdach z systemem Start-Stop, a także w pojazdach z rozbudowaną elektryką.