W przeciwieństwie do nowych samochodów, które pozwalają na bezawaryjną jazdę nawet przez kilkadziesiąt tysięcy pierwszych kilometrów, starsze pojazdy trapią różnego rodzaju usterki. Jest to całkowicie naturalne nawet w przypadku gdy dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej eksploatować swój samochód. Jedne części mogą bezproblemowo spełniać swoje funkcje przez cały okres użytkowania auta, natomiast inne musimy wymieniać regularnie, ponieważ po prostu się zużywają.

Są też takie części samochodowe, które bardzo często spotykają awarie. W dzisiejszym artykule przedstawimy dwa z nich i opiszemy, jakie bolączki najczęściej dotykają te elementy.

Karoseria

Wraz z upływem lat, starsze samochody spotykają problemy z karoserią. Ma to miejsce szczególnie w przypadku, gdy auto nie jest garażowane. Warunki atmosferyczne panujące na terenie naszego kraju doprowadzają bardzo często do pojawiania się nawet w kilkuletnich pojazdach pierwszych oznak korozji. Zbagatelizowana doprowadzi do poważnego problemu rozprzestrzeniania się rdzy, a to z kolei przekłada się na wyższe koszty związane z usługami lakierniczymi. Jeżeli zauważymy na naszej karoserii rdzę, czym prędzej powinniśmy ją chociażby zabezpieczyć. Szczególnie podczas okresu zimowego, kiedy to na drogach znajduje się zabójcza dla karoserii sól, powinniśmy postawić na częste wizyty na myjni samochodowej, gdy tylko temperatura wzrośnie powyżej zera.

Silnik

Uszkodzenia silnika wynikają najczęściej nie tylko z niedbania o poziom płynów eksploatacyjnych, czy braku regularnych przeglądów. Głównym czynnikiem odpowiadającym za awarie silnika jest czynnik ludzki. Brak wiedzy na temat budowy silnika oraz zwykła nieodpowiedzialność w postaci brawurowej jazdy na zimnym silniku doprowadzi prędzej czy później do problemów z jednostką napędową. Producenci części samochodowych podkreślają, że pomimo najlepszych technologii i materiałów wykorzystywanych do produkcji elementów silnika, jego nieodpowiednia eksploatacja powoduje ich przedwczesne zużycie.

części wg producenta

Przeguby

Kolejną z części, która ulega częstemu uszkodzeniu są z pewnością przeguby. Ich funkcją jest przenoszenie napędu, dlatego gwałtowne ruszanie na skręconych kołach czy wchodzenie w zakręty z dużą prędkością to najwięksi zabójcy przegubów.

Gdzie szukać części wg producenta?

Pomimo najbardziej starannego dbania o samochód wraz z upływem lat i pokonanymi kilometrami, z pewnością zawitamy u mechanika. Poszukując producentów auto części i ich ofert, warto udać sie na Ucando.pl, gdzie jakość spotyka się z atrakcyjną ceną.